O společnosti | dětské kočárky, autosedačky Babypoint

O společnosti | dětské kočárky, autosedačky Babypoint

Minulost
Od založení firmy v roce 1995 je naše činnost spojená se zbožím pro děti. Na začátku jsme provozovali prodejnu s kočárky v Příbrami. V roce 1996 jsme představili první velkoobchodní kolekci, kterou jsme začali každý rok obměňovat a postupně rozšiřovat. Rozvoj firmy byl znatelný i v maloobchodě. Vedle příbramské prodejny jsme v následujících letech otevřeli ještě další 3 obchody s dětským zbožím.

Čím více firma rostla, tím rychleji se blížilo zásadní rozhodnutí: maloobchod nebo velkoobchod? Zvítězila druhá varianta a s ní začala nová etapa v historii firmy. První velkoobchodní nabídky byly postaveny na značkách jako Roan, Deltim nebo později Baby dreams. U většiny dodavatelů jsme se potýkali s komplikacemi při inovacích výrobků. Tím se ztrácela naše výhoda zpětné vazby od prodejců, potažmo od koncových zákazníků. Proto jsme stále více přemýšleli o vlastní značce. Myšlenky jsme krok po kroku postupně převáděli ve skutečnost a v roce 2007 představili novou značku Babypoint spolu s prvním výrobkem – židličkou Fábula.

Vedle navrhování a zadávání výroby vlastní kolekce se zabýváme distribucí vybraných značek. V roce 2004 jsme poprvé v České republice představili značku X-lander. Na začátku se zdálo být nemožné se na tuzemském trhu prosadit s tak odlišnými kočárky. My jsme značce věřili, pomáhali jí tvořit, inovovat sortiment a dnes můžete kočárky X-lander vidět skoro při každé procházce. Polskou značku Coneco jsme začali dovážet v roce 2004. Postupem času se naše role malinko pozměnili a dnes tento výrobce zastupuje značku Babypoint v Polsku. Další důležitou značkou je norský BeSafe. Tento skandinávský výrobce autosedaček velice sází na bezpečí dětí a to byl důvod, proč jsme se v roce 2010 domluvili na spolupráci. V roce 2011 jsme poprvé představili naši další značku – Newbuddy. Jedná se o ekonomickou řadu značky Babypoint, která oslovuje zákazníky především svojí cenou. V tom samém roce jsme se domluvili s výrobcem outdoorových kočárků TFK a začali jsme tuto německou značku zastupovat v České a Slovenské republice. V roce 2012 jsme získali české zastoupení značky Navington a tyto kočárky spolu se značkou X-lander začali prodávat i na Slovensku.

Současnost
Jak shrnout naši současnost? V ČR zásobujeme více než 200 smluvních prodejen a sortiment Babypoint a Newbuddy exportujeme do 10 zemí. Na Slovensku se naše spolupráce úspěšně rozbíhá a nyní spolupracujeme s více než 40 prodejnami. Ve středočeských Konětopech provozujeme soběstačnou firmu s dostatečnými skladovacími prostorami, obklopili jsme se fundovanými spolupracovníky a naše aktuální nabídka stojí na kvalitních značkách. Drtivou část sortimentu máme skladem, takže žádný zákazník nemusí na ten svůj výrobek dlouho čekat. Dobudovali jsme sklad náhradních dílů a tím jsme ještě zvýšili úroveň fungování našeho servisního oddělení.

Budoucnost
A naše plány a vize? Po několika letech obchodní recese zůstáváme nohama na zemi. Pracujeme na nových kolekcích, jednáme o expanzi do dalších zemí a možná již brzy najdete v našem portfoliu novou značku.

 

dětské kočárky, autosedačky, postýlky, židličky | dětské kočárky, autosedačky Babypoint